dzien-edukacji1

przedszkolaki, przedszkolaki :)

Małe, ciekawe wszystkiego główki, często umieszczone w dźwięko- i wrażenioodpornych bańkach- taka jest moja definicja przedszkolaków. 30-minutowe zajęcia z nimi kosztują mnie więcej pomysłowości i energii niż 90 minut z nastolatkami, wierzcie mi! Ale też dają mi dużo więcej czystej radości, muszę przyznać. Dla maluchów chcących uczyć się angielskiego, mamy w ofercie „przedszkole” i „zerówkę”. Przedszkole dla 4 i 5 latków odbywa się raz w tygodniu i trwa 30 minut. Śpiewamy i tańczymy, uczymy się słówek ciekawych dla dziecka (zabawki, zwierzęta, części ciała,dom, itp), dużo rysujemy, malujemy, wycinamy, kleimy, lepimy, staramy się aby dzieci rozpoznawały i reagowały na typowe zwroty z życia codziennego. Praca nie jest oparta o żaden podręcznik, ale rodzice dostają „słowniczki” oraz linki do piosenek, aby móc ćwiczyć z dziećmi w domu. Zerówka to zajęcia dla 6 latków i te z kolei realizujemy w oparciu o podręcznik „Super Minds Starter” wydawnictwa Cambridge University Press. Do pracy z nim nie jest potrzebna znajomość liter, za to daje możliwość intensywniejszego niż u przedszkolaków ćwiczenia słuchania ze zrozumieniem i sprawności manualnej.W przerwach między zajęciami można z dzieckiem pracować korzystając z płyty CD towarzyszącej podręcznikowi – tam znajdziecie gry utrwalające słownictwo, piosenki i uwielbiane przez dzieci historyjki. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 30 min.

Rezolutne 4 i 5 latki zapraszamy również do przedszkola chińskiego lub rosyjskiego. Zaskoczeni? W zeszłym roku szkolnym maluchy uwielbiały te zajęcia :D Pamiętajcie, że w tym wieku umysły szkrabów są chłonne jak gąbka i chociaż nie zaczną z wami konwersować po roku zabawy w chiński czy rosyjski, ale nowe, niespotykane dla nas dźwięki czy znaki, zetknięcie z inną kulturą zapadną głęboko i wspomogą rozwój mózgu Waszego dziecka. Warto więc malca otaczać niecodziennymi  bodźcami, być może kiedyś będzie chętniej przyswajało te języki. A znajomość rosyjskiego czy chińskiego to naprawdę życiowy przód i okazja żeby się wyróżnić- angielski znają wszyscy!

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania (niekoniecznie dotyczące maluchów)- zapraszam od poniedziałku do piątku, od 12.30 do 17.30 (26.08 trochę się spóźnię, będę od 14.30 :oops: )